50-lecie Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego powstał w 1972 roku i jest najstarszą w Europie Środkowo-Wschodniej jednostką kształcącą w zakresie Zarządzania. Jako ośrodek dydaktyczny i naukowo-badawczy zajmuje wiodącą pozycję w Polsce oraz wschodniej części Europy. Zaczątkiem Wydziału był powołany do życia w roku 1972 Instytut Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z siedzibą przy ul. Długiej 44/50, w Warszawie. Powstał on z inicjatywy grupy wybitnych polskich naukowców, którzy już wtedy widzieli konieczność propagowania w Polsce wiedzy o zarządzaniu, kształceniu kadr oraz prowadzeniu badań naukowych w tej dziedzinie. Jest pierwszą uniwersytecką szkołą biznesu w Polsce, która zdobyła "trzy korony", czyli międzynarodowe akredytacje AACSB, AMBA i EQIS.

W 2022 roku społeczność WZ UW świętuje 50-lecie powstania Wydziału. Ten jubileusz to okazja do celebrowania wspólnoty, którą udało nam się przez ostatnie pół wieku zbudować. W tym celu tworzymy Księgę Absolwentów - serdecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów do rejestracji.

W ramach obchodów jubileuszu odbyło się już nadanie auli A imienia prof. dr. hab. Kazimierza Rycia wraz z odsłonięciem pamiątkowej tablicy oraz uroczyste posadzenie "Dębu 50-lecia". W dniu 19.11.2022 r. odbędzie się Konferencja Jubileuszowa poświęcona "Nowoczesnej edukacji menedżerskiej" oraz Jubileuszowy Bal Absolwentów. Organizujemy również turniej siatkówki oraz inne wydarzenia, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

Zapraszamy również na jubileuszową stronę internetową przygotowaną przez Wydział Zarządzania UW.

Stowarzyszenie Absolwentów WZ UW

ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa

[email protected]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa

[email protected]